לוגו 512 פיקסל
הוצאה לפועל | תביעה לסכום קצוב | הפרת חוזה | הפרת הסכם | מימוש פסק דין | דיני שטרות | ייצוג חייב | ייצוג זוכה

תביעה לסכום קצוב

הוצאה לפועל היא ערכאה משפטית מקבילה לבית משפט. חוק ההוצאה לפועל, מאפשר לזוכה לגבות את החוב, ישירות בהוצאה לפועל, מבלי לנהל הליך תביעה בבית משפט, ביצוע תביעה על סכום קצוב.

 

מהי תביעה לסכום קצוב?

א. תביעה על סכום קצוב, מכוח הסכם או התחייבות מפורשת, או מסמך המכיל ראיה בכתב, והצד השני הפר את אותו הסכם.

ב. תביעה מכוח חוק, ניתן לבקש לבצע בהוצאה לפועל, כמו פסק דין של בית משפט, סכום זה מוגבל לסך של 75,000 ש”ח.  

 

יתרונות תביעה לסכום קצוב

תביעה לסכום קצוב,  מאפשר לזוכה, לקבל את כספו מהחייב, בדרך המהירה, באמצעות הוצאה לפועל, ללא פניה לבית משפט. זאת אם אתה עומד בתנאים של תביעה לסכום קצוב.

 

מתי נפנה לתביעה לסכום קצוב?

במקרה שאדם נתן שירות ללקוח, ואותו לקוח מסרב לשלם או מבטל את ההסכם. זה המקרה, שנפנה לתביעה על סכום קצוב. מקרים בהם יש הסכם חתום, ניתן להגיש תביעה לסכום קצוב בהוצאה לפועל, להתחיל הליך גביה בהוצאה לפועל, ללא צורך בהליך משפטי קודם, בבית משפט. 

 

 

התנגדות לביצוע תביעה לסכום קצוב

באפשרות החייב הוגשה נגדו תביעה לסכום קצוב, להתנגד לביצוע תביעה לסכום קצוב, וזאת בתנאי שיש לו טענות טובות כנגד החוב. כגון: להוכיח ששילם או להוכיח שהחוב הוא לא חוב. במקרה של התנגדות, רשאי רשם ההוצאה לפועל, להעביר את בירור התביעה לבית המשפט. אך, אם יתברר שאין לחייב טענות הגנה, החוב יעמוד במלואו לפרעון, ובית משפט יחזיר את התיק להוצאה לפועל. 

 

מירית עטיה שטיינברג, עו”ד ונוטריון, מייצגת בהוצאה לפועל חייבים ומייצגת זוכים. או צד שנפגע והפרו כלפיו הסכם. הסכמים יש לכבד, על הצדדים לנהוג בתום לב ולכבד את ההסכם. אי קיומו או הפרתו, מזכה את הצד הנפגע, לסעדים עפ”י הדין.

בכל נושא משפטי ובשאלה משפטית, מומלץ להיוועץ עם עו"ד על מנת להבין את זכויותיכם, ולקבל את הייעוץ המקצועי המותאם למצב המשפטי שלכם.

לתיאום פגישת ייעוץ פנו למשרדנו בטלפון 077-5118115 או בווצאפ 050-7611611 או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.