צוואה

למה חשוב לעשות צוואה אצל עו”ד?

“היות ואין אדם יודע את יום פקודתו”, כך בדרך כלל מתחילה צוואה.

צוואה הינו מסמך מהותי וחשוב, בו אדם טרם מותו מצווה את כל הנכסים שיש ברשותו כגון: דירה, רכב, חשבון בנק, קופות גמל וכו’ ליורשים שלו.

מי הם היורשים החוקיים?

חוק הירושה, תשכ”ה-1965 (להלן: “חוק הירושה”), מסדיר מיהם יורשים החוקיים על פי החוק כאשר אין צוואה, היורשים החוקיים הם בד”כ הילדים ובני הזוג של המצווה המנוח/ה. אולם, כל אדם יכול באמצעות עריכת צוואה לצוות את רכושו בשלמות או בחלק מסוים, לכל מי שיחפוץ גם לא ליורשים החוקיים וגם לא לבני המשפחה שלו. כלומר, כאשר ישנה צוואה, אזי היורשים הינם מי שאותו אדם ציווה להם את רכושו באופן ובחלוקה שציווה להם.

בימינו מאוד חשוב לערוך צוואה עדכנית ומפורטת, וזאת מכמה סיבות:

  • בימינו מאוד נפוץ נושא הגירושין וכן נישואין פעם שניה או יותר, כתוצאה מהיפרדות או התקשרות זו, אותו אדם מקבל על פי חוק הירושה יורשים חדשים, שאולי לא בהכרח ירצה להוריש להם את רכושו.
  • כמו כן, עריכת צוואה תחסוך בעתיד מילדיך ויורשיך החוקיים סכסוכים בענייני רכוש וחלוקתו.
  • נושא חשוב להסדיר בצוואה הינם קופת גמל או ביטוח, כאשר אתה מצטרף לשירות קופת הגמל או ביטוח, הינך מחויב לנקוב בשמות של המוטבים – כלומר היורשים שלך, במקרה שחלילה יקרה מקרה ביטוחי או תלך לבית עולמך. לעיתים לאחר גירושין או נישואים נוספים, שוכחים לעדכן את המוטבים שהם למעשה היורשים של אותה קופת גמל.

כאשר אדם מרגיש בשל ומוכן, מומלץ לערוך צוואה אצל עורך דין מומחה שהוא סומך עליו, לקבל הסבר ולהבין את המשמעות של עריכת הצוואה, היורשים והחלוקה. כך, כאשר עודך בחיים, אתה יכול להיות רגוע שמי שתרצה להעניק לו ולהוריש לו את רכושך בעתיד, הוא ורק הוא יהנה ממנה. ישנם לא מעט מקרים שיורשים חוקיים, היו זכאים לקבלת עזבון ורכוש של הנפטר/ת, רק בשל סיבות טכניות, כגון: גירושין שטרם נרשמו אי שינוי המוטבים בחברת הביטוח וכו’.

לכן אני ממליצה לערוך צוואה אצל עורך דין מומחה בתחום ויפה שעה אחת קודם.

חכמים אומרים כי עריכת צוואה הינה סגולה לאריכות ימים.

סגירת תפריט
בכל נושא משפטי ובשאלה משפטית, מומלץ להיוועץ עם עו"ד על מנת להבין את זכויותיכם, ולקבל את הייעוץ המקצועי המותאם למצב המשפטי שלכם.

לתיאום פגישת ייעוץ פנו למשרדנו בטלפון 077-5118115 או בווצאפ 050-7611611 או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.