לוגו 512 פיקסל
עו"ד חוזים | עו"ד הסכמים | עו"ד נדל"ן | עו"ד מירית עטיה שטיינברג

ייצוג עורך דין ברכישת דירה

ברכישת דירה מקבלן או יד שנייה, יש לקחת בחשבון עלויות, בנוסף למחיר הדירה. שכירת ייצוג משפטי של עורך דין לרכישת נכס, תסייע לכם להימנע מטעויות, ואף לחסוך כסף.

לדוגמא: שיפוצים, תיווך, שמאי, תשלומי מדד בדירת קבלן, פתיחת תיק משכנתא, שכר טרחת עורך דין ברכישת הדירה, מס רכישה ואגרות.

 

כמה תשלמו שכר טרחה לעורך דין המייצג ברכישת דירה? האם עורך הדין של הקבלן מייצג אתכם? האם רצוי לקחת ייצוג משותף בדירה יד שניה?

נעשה הבחנה בין דירה יד ראשונה, דירת קבלן, לבין דירה יד שניה ממוכר.

 

דירה יד ראשונה – דירת קבלן

בתקנות המכר נקבע: “מוכר לא ידרוש מקונה השתתפות בהוצאות משפטיות בסכום העולה על הסכום הנמוך מבין אלה, לפני הוספת מע”מ: 1) 5,000 שקלים חדשים. 2) סכום השווה למחצית האחוז של תמורת הדירה, כפי שנקבעה בחוזה המכר.”

התקנה נועדה להגביל את דרישת שכר הטרחה במטרה להגן על הרוכשים של הקבלן. עו”ד של הקבלן יכול לגבות שכר טרחה בסך 0.5%  או 5,000 ש”ח בצירוף מע”מ, ממחיר הדירה, לפי הסכום הנמוך מבין השניים.

חשוב לדעת, עו”ד של הקבלן אינו מייצג אתכם, רצוי לשכור עו”ד מטעמכם. התקנות אינן חלות ברכישת דירת יוקרה.

 

דירה יש שניה – ממוכר

שכר הטרחה לעורך דין ברכישת דירה, נע בין 1%-1.5% בצירוף מע”מ (לא כולל אגרות, שליחויות וכו’), ממחיר הדירה. אם ערך הדירה נמוך, עורך הדין יגבה שכר ראוי לעסקה. כל עורך דין רשאי לתמחר את שכרת טרחתו, בהתאם לכישוריו, נסיונו ומורכבות העסקה. 

 

חשוב להדגיש:

  • בדירה יד ראשונה, עורך הדין של הקבלן אינו מייצג אתכם!

  • בדירה יד שניה, המלצת משרדנו להימנע מייצוג משותף קונה ומוכר ע”י אותו עורך דין. היות ובעסקת מכר יש ניגוד אינטרסים לצדדים. ובמקרה של הפרה, אין לכם עו”ד שיכול לטפל בכם.

  • מומלץ לשכור ייצוג משפטי אישי ברכישת דירה, להגן על עצמכם.

 

ייצוג עורך דין לרכישת דירה מקבלן או ממוכר יד שנייה, הוא שירות חשוב ביותר. להבטיח לרוכש שתמורת כספו יקבל דירה. להבטיח למוכר שתמורת הדירה יקבל מלוא התשלום. עד לסיום העסקה ורישום הזכויות על שם הקונה. שמירה על האינטרס של מוכר מול קונה, בכל שלבי הרכישה. ישנה חשיבות לבצע הליך טרום רכישה, להבין את המשמעויות הכספיות של מס הרכישה שיחול על הרוכש ברכישה. 

 

לקבלת ייצוג משפטי אישי לרכישה או מכירת דירה, עלויות נילוות, סוגיות המס לפני הכניסה לעסקת מכר, הנכם מוזמנים לפנות לעו”ד ונוטריון מירית עטיה שטיינברג. טלפון 077-5118115 או בנייד 050-7611611.

בכל נושא משפטי ובשאלה משפטית, מומלץ להיוועץ עם עו"ד על מנת להבין את זכויותיכם, ולקבל את הייעוץ המקצועי המותאם למצב המשפטי שלכם.

לתיאום פגישת ייעוץ פנו למשרדנו בטלפון 077-5118115 או בווצאפ 050-7611611 או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.