ייצוג עו”ד ברכישת דירה

ייצוג משפטי של עו”ד מומחה לליווי ברכישת דירה או נכס

ברכישת דירה מקבלן או יד שנייה, יש לקחת בחשבון עלויות נוספות, בנוסף למחיר הדירה. מומלץ להגדיל את המשכנתא לטובת הוצאות אלה. שכירת עו”ד, לליווי רכישת נכס, תסייע לכם להימנע מטעויות והסתבכויות, ואף לחסוך כסף.

לדוגמא: שיפוצים, תיווך, שמאי, תשלומי מדד בדירת קבלן, פתיחת תיק משכנתא, שכר טרחת עו”ד ברכישת הדירה, מס רכישה ואגרות.

כמה תשלמו שכר טרחה לעו”ד מלווה לרכישת דירה? האם עו”ד של הקבלן מייצג אתכם? האם רצוי לקחת ייצוג משותף בדירה יד שניה? נעשה הבחנה בין דירה יד ראשונה, דירת קבלן, לבין דירה יד שניה ממוכר.

דירה יד ראשונה – דירת קבלן

בתקנות המכר (דירות), נקבע בסעיף 2: “מוכר לא ידרוש מקונה השתתפות בהוצאות משפטיות בסכום העולה על הסכום הנמוך מבין אלה, לפני הוספת מע”מ: 1) 5,000 שקלים חדשים. 2) סכום השווה למחצית האחוז של תמורת הדירה, כפי שנקבעה בחוזה המכר.”

התקנה נועדה להגביל את דרישת שכר הטרחה במטרה להגן על הרוכשים של הקבלן.

עו”ד של הקבלן יכול לגבות שכר טרחה בסך 0.5%  או 5,000 ש”ח בצירוף מע”מ, ממחיר הדירה, לפי הסכום הנמוך מבין השניים.


חשוב לדעת, עו”ד של הקבלן אינו מייצג אתכם, ורצוי לשכור עו”ד מטעמכם. התקנות אינן חלות ברכישת דירת יוקרה, שם מותר לקבוע שכר טרחת עו”ד גבוה מהתעריף הקבוע בתקנות.

דירה יש שניה – ממוכר

שכר טרחה לעו”ד ברכישת דירה, נע בין 1%-1.5% בצירוף מע”מ (לא כולל אגרות, שליחויות וכו’), ממחיר הדירה. כמובן, שאם ערך הדירה נמוך, עורך הדין יכול לגבות מחיר ראוי לייצוג בעסקה. כל עו”ד רשאי לתמחר את שכרת טרחתו, בהתאם לכישוריו, נסיונו ומורכבות העסקה. 


חשוב להדגיש:

  • בדירה יד ראשונה, עו”ד של הקבלן אינו מייצג אתכם!

  • בדירה יד שניה, המלצת משרדנו להימנע מייצוג משותף קונה ומוכר ע”י אותו עו”ד. היות ובעסקת מכר יש ניגוד אינטרסים לצדדים. ובמקרה של הפרה, אין לכם עו”ד שיכול לטפל בכם.

  • מומלץ לשכור ייצוג משפטי אישי ברכישת דירה, להגן על עצמכם.

 

ייצוג ע”י עו”ד לרכישת נכס, רכישת דירה מקבלן או ממוכר, הוא שירות חשוב ביותר. חשוב להבטיח לרוכש שתמורת כספו יקבל בסופו של יום “מפתח לדירה” ורישום “בטאבו”. שמירה על האינטרס של מוכר מול קונה, בכל שלבי הרכישה. ישנה חשיבות רבה, לבצע הליך טרום רכישה, להבין את המשמעויות הכספיות של מס הרכישה שיחול על הרוכש בעת הרכישה. וזאת תוכלו לבצע עם עורך הדין.
לקבלת ייצוג משפטי אישי לרכישה או מכירת דירה, עלויות נלוות, סוגיות מס טרם כניסה לעסקת מכר, הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו בטלפון 077-5118115 או בנייד 050-7611611. בכבוד רב ובברכה, מירית עטיה שטיינברג עו”ד ונוטריון
he_ILHebrew
בכל נושא משפטי ובשאלה משפטית, מומלץ להיוועץ עם עו"ד על מנת להבין את זכויותיכם, ולקבל את הייעוץ המקצועי המותאם למצב המשפטי שלכם.

לתיאום פגישת ייעוץ פנו למשרדנו בטלפון 077-5118115 או בווצאפ 050-7611611 או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.