ייפוי כח מתמשך
ייפוי כח מתמשך | עו"ד מוסמך יפוי כוח מתמשך | האפוטרופוס הכללי | אפוטרופוס גוף | אפוטרופוס רכוש | עו"ד ונוטריון

ייפוי כח מתמשך

עו”ד ונוטריון מירית עטיה מוסמכת לערוך ייפוי כח מתמשך על ידי האפוטרופוס הכללי. ותוכל לערוך עבורכם יפוי כח מתמשך באופן האישי והמקצועי ביותר.

 

מהו ייפוי כח מתמשך?

יפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי בכתב, המהווה חלופה למינוי אפוטרופוס לאדם. המאפשר לכל אדם מעל גיל 18, לקבוע מי יטפל בענייניו, כאשר הוא לא יוכל לטפל בעצמו. ומיופה הכוח יוסמך לפעול בשם אותו אדם. המינוי ייכנס לתוקף רק כאשר אותו אדם לא יהיה כשיר ולא יוכל לבצע החלטות הקשורות לענייניו.

 

האם כל עורך דין מוסמך לערוך יפוי כח מתמשך?

לא. רק עורך דין אשר הוסמך על ידי האופוטרופוס הכללי, מוסמך לערוך מסמך יפוי כח מתמשך.

 

למה חשוב לערוך יפוי כח מתמשך? במה הוא שונה מעריכת צוואה?

מדובר בכלי משפטי מצוין באמצעותו אני קובע ומחליט בהיותי כשיר וצלול, מי יהא אמון עלי ועל נכסיי. למעשה, יפוי כח מתמשך הוא שירות משפטי הנערך בכתב בדומה לצוואה ומאפשר לאדם, למנות ולצוות בעודו בחיים. אדם יכול לקבוע ולמנות מי ינהל את נכסיו, חשבונותיו ומי יטפל בו רפואית. וכפי שצוין, המינוי יכנס לתוקף רק בעת אבדן כשירות כגון: מחלה או חלילה תאונה. האדם שעבורו עורך הדין עורך את הייפוי כח המתמשך ומצווה לאחראים עליו נקרא “ממנה“. והאנשים מיופי הכוח בעלי התפקיד נקראים “ממונים“.

 
  • מי יטפל רפואית באותו אדם ממנה?

  • אילו טיפולים רפואיים הממנה מוכן לעבור?

  • קביעת הממונה שינהל את חשבונות הבנק והכספים הממנה

  • קביעת הממונה על נכסיו ורכושו של הממנה

  • הגדרת האחראי על עניינים אישיים או משפחתיים

 

למי מתאים שירות ייפוי כח מתמשך? 

השירות מתאים לכל אדם. בפרט, לאדם הרוצה להבטיח לעצמו, לבן/בת הזוג ולילדים, את הסדרת הרכוש, פעולות משפטיות או עניינים רפואיים, היה ויזקק להן. וזאת ללא התערבות משפטית. הממנה, יכול לכלול “הנחיות מקדימות” והסבר כיצד הוא מבקש ממיופה הכוח לפעול עבורו בעתיד. 

 

למה צריך ייפוי כוח מתמשך?

הייפוי כח מתמשך הוא כמו ביטוח עושים אותו לשעת הצורך. למעשה, זה מעין צוואה בעודי בחיים. הליך קל פשוט וקצר, ללא התערבות מסורבלת וארוכה של בתי משפט.

 

כמה עולה ייפוי כוח מתמשך?

העלות משתנה בהתאם למורכבות ההסכם, תניות הממנה, כמות האנשים שמייפה הכוח מבקש למנות. כמו כן, ישנה חשיבותלהיקף הנכסים שיש לנהל לאחר שהממנה אינו כשיר.

 

יתרונות ייפוי כח מתמשך

1. עורך הייפוי הכח המתמשך (להלן: “הממנה“), ממנה בהליך את הממונה ולא בית משפט לענייני משפחה.

2. עריכת הייפוי כח הינו הליך קצר ופשוט, לעומת מינוי אפוטרופוס שהינו הליך ארוך ויקר בבית משפט.

3. הממנה קובע מי יהיה הממונה מטעמו, במקרה שבו לא יהיה כשיר.

4. ההחלטה באיזה מקרים הייפוי כח המתמשך ייכנס לתוקף, היא של הממנה, ובכך מתכנן את העתיד.

5. ביכולת הממנה למנות מי ינהל את כספיו וענייניו הבריאותיים, ואף למנות מספר ממונים. בשונה מבית משפט, שם ניתן למנות אפוטרופוס לגוף ואפוטרופוס לרכוש.

 

לעריכת יפוי כוח מתמשך, פנו לעו”ד ונוטריון מירית עטיה. לתיאום פגישה ולקבלת ייעוץ אישי ומקצועי עבורכם, משרד: 077-5118115 או במקרים דחופים בנייד 050-7611611. קישורים רלוונטיים: משרד המשפטים האופוטרופוס הכללי | הגשת מסמכים לייפוי כוח מתמשך | מדריך למבקש לערוך ייפוי כח מתמשך.

בכל נושא משפטי מומלץ להיוועץ בעו"ד לקבל את הייעוץ המקצועי הנכון ביותר עבורכם.

לתיאום פגישת ייעוץ פנו לעו”ד מירית עטיה בטלפון 077-5118115 או בווצאפ 050-7611611 או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.