לוגו 512 פיקסל
ייפוי כח מתמשך

ייפוי כח מתמשך

עו”ד ונוטריון מירית עטיה שטיינברג מוסמכת לערוך ייפוי כח מתמשך על ידי האפוטרופוס הכללי. ותוכל לערוך עבורכם, ייפוי כח מתמשך, באופן האישי והמקצועי ביותר.

 

מהו ייפוי כח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך, הוא מסמך משפטי בכתב, המהווה חלופה למינוי אפוטרופוס לאדם. ייפוי כוח מתמשך, מאפשר לכל אדם מעל גיל 18, לקבוע מי יטפל בענייניו, כאשר הוא לא יוכל לטפל בעצמו. מיופה כוח מטעמו, יוסמך בכתב לפעול בשם אותו אדם בעתיד, כאשר מבחינת כשרות רפואית או שכלית, הוא לא יוכל לבצע בעצמו החלטות הקשורות לענייניו.

 

מי יכול לערוך ייפוי כח מתמשך?

רק עורך דין אשר הוסמך על ידי האופוטרופוס הכללי, יכול לערוך ייפוי כח מתמשך.

 

למה חשוב לערוך ייפוי כח מתמשך? במה הוא שונה מעריכת צוואה?

חשוב מאוד לערוך ייפוי כח מתמשך, היות שהוא כלי משפטי מצוין, להחליט בהיותי כשיר וצלול. יפוי כח מתמשך  הוא שירות משפטי, הנערך בכתב בדומה לצוואה ומאפשר לאדם, למנות ולצוות בעודו בחיים. אדם יכול לקבוע ולמנות מי ינהל את נכסיו, חשבונותיו ומי יטפל בו רפואית. מינוי זה יכנס לתוקף בעת מחלה או חלילה תאונה.

 
  • מי יטפל בו רפואית?

  • אילו טיפולים הוא מוכן לעבור?

  • מי ינהל את חשבונותיו?

  • מי יהיה אחראי על נכסיו ורכושו?

  • מי יהיה אחראי על עניינים אישיים או משפחתיים?

 

למי מתאים שירות ייפוי כח מתמשך?

ייפוי כח מתמשך, מתאים לכל אדם. בפרט לאדם הרוצה להבטיח לעצמו, לבן/בת הזוג ולילדים, את כל הקשור להסדרת הרכוש, להסדרת פעולות משפטיות או עניינים רפואיים, היה ויזקק להן עורך ייפוי הכח המתמשך, וזאת ללא התערבות משפטית.

ייפוי כח מתמשך, יכול לכלול “הנחיות מקדימות”, בהן אדם מסביר איך הוא מבקש ממיופה הכוח לפעול עבורו בעתיד. 

 

למה נחוץ שירות ייפוי כח מתמשך?

יפוי כח מתמשך בדיוק כמו ביטוח, עושים אותו, לשעת הצורך. זאת למעשה מעין צוואה בעודי בחיים. הליך קל פשוט וקצר, ללא התערבות של בתי משפט, שלעיתים היא מסורבלת וארוכה בזמן.

 

יתרונות ייפוי כח מתמשך

1. עורך ייפוי הכח המתמשך (להלן: “הממנה“), ממנה בהליך את הממונה (בד”כ בן משפחה) ולא בית משפט לענייני משפחה.

2. עריכת ייפוי כח מתמשך הינו הליך קצר ופשוט, לעומת הליך ארוך, בבית משפט לענייני משפחה, בו אשלם אגרות ואזדקק לייצוע על ידי עורך דין.

3. הממנה קובע מי יהיה הממונה מטעמו, במקרה שבו לא יהיה כשיר.

4. ההחלטה באיזה מקרים ייפוי הכח המתמשך ייכנס לתוקף, היא של הממנה, ובכך מתכנן את העתיד.

5. ביכולת המממנה למנות, מי ינהל את כספיו, את ענייניו הבריאותיים, ואף למנות מספר ממונים בנפרד. בשונה מבית משפט, שם ניתן למנות אפוטרופוס לגוף ואפוטרופוס לרכוש.

 

לעריכת ייפוי כח מתמשך, פנו לעו”ד מירית עטיה שטיינברג, לתיאום פגישה, תקבלו ייעוץ אישי ומקצועי עבורכם, משרד: 077-5118115 או במקרים דחופים בנייד 050-7611611. קישורים רלוונטיים: משרד המשפטים – האופוטרופוס הכללי, הגשת מסמכים ייפוי כח מתמשך, מדריך למבקש לערוך ייפוי כח מתמשך.

בכל נושא משפטי ובשאלה משפטית, מומלץ להיוועץ עם עו"ד על מנת להבין את זכויותיכם, ולקבל את הייעוץ המקצועי המותאם למצב המשפטי שלכם.

לתיאום פגישת ייעוץ פנו למשרדנו בטלפון 077-5118115 או בווצאפ 050-7611611 או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.